AIL Division 2A

All-Ireland League Division 2A 2022/23

PosTeamPWDLPFPAPDTBPPts
11100691257015
21100442717015
31100382414015
4110020515004
5110020191004
610011920-1011
710012744-17011
810012438-14000
91001520-15000
1010011269-57000

AIL Division 2A Fixtures

(Round 2)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Ballymena

(Round 2)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Cashel

(Round 2)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Dolphin

(Round 2)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Nenagh Ormond

(Round 2)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Old Crescent

(Round 3)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Blackrock College RFC

(Round 3)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v MU Barnhall

(Round 3)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Navan

(Round 3)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v Nenagh Ormond

(Round 3)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v UL Bohemian

(Round 4)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Ballymena

(Round 4)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Cashel

(Round 4)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Dolphin

(Round 4)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Old Crescent

(Round 4)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Queen's University

(Round 5)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Cashel

(Round 5)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v MU Barnhall

(Round 5)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Navan

(Round 5)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Nenagh Ormond

(Round 5)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v UL Bohemian

(Round 6)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Ballymena

(Round 6)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Blackrock College RFC

(Round 6)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v Dolphin

(Round 6)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Old Crescent

(Round 6)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Queen's University

(Round 7)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Ballymena

(Round 7)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Cashel

(Round 7)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v MU Barnhall

(Round 7)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Nenagh Ormond

(Round 7)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v UL Bohemian

(Round 8)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Blackrock College RFC

(Round 8)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v MU Barnhall

(Round 8)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Navan

(Round 8)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Old Crescent

(Round 8)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v Queen's University

(Round 9)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Ballymena

(Round 9)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Cashel

(Round 9)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Dolphin

(Round 9)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Nenagh Ormond

(Round 9)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v UL Bohemian

(Round 10)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v Blackrock College RFC

(Round 10)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v MU Barnhall

(Round 10)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Navan

(Round 10)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Old Crescent

(Round 10)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Queen's University

(Round 11)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Ballymena

(Round 11)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Cashel

(Round 11)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Dolphin

(Round 11)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Nenagh Ormond

(Round 11)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v UL Bohemian

(Round 12)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Blackrock College RFC

(Round 12)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Dolphin

(Round 12)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Navan

(Round 12)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v Old Crescent

(Round 12)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Queen's University

(Round 13)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Cashel

(Round 13)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v MU Barnhall

(Round 13)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Navan

(Round 13)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Nenagh Ormond

(Round 13)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v UL Bohemian

(Round 14)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v Ballymena

(Round 14)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Blackrock College RFC

(Round 14)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Dolphin

(Round 14)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Old Crescent

(Round 14)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Queen's University

(Round 15)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Blackrock College RFC

(Round 15)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v MU Barnhall

(Round 15)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Navan

(Round 15)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Nenagh Ormond

(Round 15)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v UL Bohemian

(Round 16)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Ballymena

(Round 16)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v Cashel

(Round 16)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Dolphin

(Round 16)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Old Crescent

(Round 16)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Queen's University

(Round 17)
2:30 pm
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Blackrock College RFC

(Round 17)
2:30 pm
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v MU Barnhall

(Round 17)
2:30 pm
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v Queen's University

(Round 17)
2:30 pm
AIL Division 2A
Spafield

Cashel v UL Bohemian

(Round 17)
2:30 pm
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Navan

(Round 18)
2:30 pm
AIL Division 2A
Energia Park

Blackrock College RFC v Ballymena

(Round 18)
2:30 pm
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Cashel

(Round 18)
2:30 pm
AIL Division 2A
The Dub

Queen’s University v Dolphin

(Round 18)
2:30 pm
AIL Division 2A
UL Arena

UL Bohemian v Nenagh Ormond

(Round 18)
2:30 pm
AIL Division 2A
Parsonstown

MU Barnhall v Old Crescent

AIL Division 2A Results

(Round 1)
24 - 38
AIL Division 2A
Eaton Park

Ballymena v Blackrock College RFC

(Round 1)
27 - 44
AIL Division 2A
Takumi Park

Old Crescent v MU Barnhall

(Round 1)
20 - 19
AIL Division 2A
Balreask Old

Navan v Cashel

(Round 1)
12 - 69
AIL Division 2A
Musgrave Park

Dolphin v Queen's University

(Round 1)
20 - 5
AIL Division 2A
New Ormond Park

Nenagh Ormond v UL Bohemian